Anasayfa » ÇOCUKLARIN HAYALLERİNİ ÇALDINIZ

ÇOCUKLARIN HAYALLERİNİ ÇALDINIZ

tarafından Editör
129 görüntüleme

Zaman değişti. Masalların kötü kahramanları kıyafet ve suret değiştirip girdiler çocukların dünyasına. Kalp atışlarını yavaşlattılar sonra. Çocukların nasibine düşen parmaklıklar var şimdi. Bir balonun ipinden tutacak minik ellere değen soğuk demirler var gözlerine dokunan. Sokakta koşmak, top oynamak yerine bir duvarın pasına sinmiş çocuk oyunları var sonra. Sırtını dayayamadı dağ gibi babasının yerine soğuk demirler, hayata bakışını bölen keskin çizgiler var. Anneciğinin paramparça sinesinde ısınmak, yanında biraz daha kalabilmek için büyümekten korkan çocuklar var.
Asrın kötü kahkahalar atan adamları, kadınları.  Bir korku filminin baş rol oyuncuları gibisiniz.
Çocukların hayallerini çaldınız, o geri gelmeyecek çocukluğunun yemyeşil bahçelerini karaya boyadınız pervasızca. Çocuk olmayı ağır bir yüke çevirdiniz annesiz ve babasız bırakarak onları.  Sonra çocukları soğuk duvarlara dayadınız. Hiç sıkılmadan, kendi çocukluğunuzun hatırasına utanmadan!!!

Related Articles

1 yorum

Kemal Mart 13, 2021 - 8:29 pm

Yazarın ellerine sağlık.
Tasvir ve konu çok güzel.

Yorum

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamını Oku