Ne yazık ki son günlerde, Türk vatandaşlarına yönelik  adam kaçırma vakalarının arttığına tanık olmaktayız.

İki gün önce Kenya dan öğretmen Selahattin Gülen, Dün itibariyle de Kırgzistan da Sebat Eğitim Kurumları Başkanı Orhan İnindi.

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Hukuku ve 6706 sayılı CEZAÎ KONULARDA ULUSLARARASI ADLÎ İŞ BİRLİĞİ KANUNUN md 7 de yurtdışında olan birinin Türkiye ye nasıl getirileceği ayrıntılı olarak yazılmaktadır.

Yerel mafya unsurlarıyla işbirliği yapıp rüşvet vererek adam kaçırmak, hukuk devletinin değil, haydut devletlerin başvuracağı bir yöntemdir. Yasal yollar yerine illegal yöntemlerle kişilerin kaçırılmak istenmesinin tek nedeni, hedefteki kişilerin suç işledikleri için değil, siyasi saiklerle getirilmek istenmesidir. Dolayısıyla hukuk işletilerek talep edildiğinde kesin olarak talebin ret edileceği bilindiğinden, haydut yöntemleri kullanılarak Türk vatandaşları kaçırılmaktadır.

Bu  tip durumlar, AKP Hükümeti ülkemizi uluslararası alanda güvensiz, insan haklarına saygısız, terörist devlet konumuna düşürür. 84 milyon insanın yaşadığı TC  devletinin bu şekilde küçük düşürmeye kimsenin hakkı yok.

Bazı devlet yetkilileri inkar etse de bu operasyonların MİT Tarafindan yapılıp organize edildiği çok açık. Son dönemde adı mafya ve derin devletle anılan AKP hükümetinin, suçlarını gizlemek ve dikkatleri dağıtmak için bu tip adam kaçırma suçlarını işlediğini çok iyi bilmekteyiz.  

Bu nedenle bu insanlık suçuna Kırgızistan veya başka bir ülkenin alet olmasını istemiyoruz. AKP hükümeti ve ortağı olduğu derin devlet suç örgütü, artık Türkiye halkı ve devleti için milli güvenliği tehdit eder boyutları ulaşmış durumdadır. Kanunsuz  ve konusu suç teşkil eden emir AY md 137 gereği hiçbir şekilde uygulanamaz.   Yerine getiren Hickimse yapilan yanlisligin sorumlulugundan kurtulamazAKP  hükümeti geçici, devlet ise kalıcıdır. İşlenen tüm bu suçlardan dürüst devlet savcıları ve hakimleri birgün mutlaka hesabını soracaktır.Bu nedenle bu illegal suçlara hiçbir kamu görevlisinin bulaşmaması menfaatlerine olacaktır.

Hukuk ve insan haklarına gönül veren herkesi bu kirli ortaklığa ve suçlara dur demeye davet ediyoruz

İnsanlığa karşı işlenen bu suçlarda zamanaşımı olmadığı ve tüm faillerin Lahey de yargılanacağını unutmamaları gerekir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.01.06.2021

Avrupa Adalet İnsiyatifi Yürütme Kurulu

Pressemitteilung

Leider beobachten wir in den letzten Tagen die Zunahme von Entführungen von türkischen Staatsbürgern. Der Lehrer aus Kenia, Selahattin Gülen, wurde vor zwei Tagen, und Orhan Inandi, der Leiter des Instituts für Bildung in Kirgisistan, gestern entführt. 

Der einzige Grund, warum Menschen mit illegalen Methoden statt mit legalen Mitteln entführt werden, ist nicht, weil sie ein Verbrechen begangen haben, sondern, dass sie aus politischen Gründen gebracht werden sollen.

Da es bekannt ist, dass rechtlichen Anfragen auf Auslieferungen abgelehnt werden, werden türkische Bürger direkt auf illegale Weise entführt. 

Solche Situationen machen die Türkei auf der internationalen Ebene unsicher, menschenrechtsverachtend und stellt sie als einen terroristischen Staat dar. 84 Millionen Menschen leiden unter dieser Situation.

Regierungen sind vorübergehend, der Staat jedoch ist dauerhaft. Ehrliche Staatsanwälte und Richter aus den Adressaten all dieser Verbrechen werden definitiv eines Tages Rechenschaft ablegen. 

Es liegt daher in ihrem Interesse, Amtsträger nicht in diese illegalen Verbrechen einzubeziehen. Wir laden hiermit alle ein, die sich dem Gesetz und den Menschenrechten verschrieben haben, zu sagen, dass diese schmutzige Partnerschaft und diese Verbrechen aufhören sollen.

Sie sollten nicht vergessen, dass es bei Verbrechen gegen die Menschlichkeit keine Verjährungsfrist gibt und dass alle Täter in Den Haag vor Gericht gestellt werden.

Vielen Dank für Ihre Aufmerksamkeit

Ihre Europäische Initiative für Gerechtigkeit

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top