Hasan Erol – 14 Eylül 2021

29 Aralık 2020 tarihinde Ankara Maltepe’deki ofisinden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan ve kaçırıldığı düşünülen Başbakanlık eski raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in Sincan Cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Hakkında soruşturma açılmasına rağmen gözaltına alındığına dair hiçbir bilgi verilmeyen Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit yaşanan gelişmeleri sosyal medya hesabından duyurdu. 

“BABAM YAŞIYOR!” 

Twitter hesabından kısa bir açıklama yapan Nursena Küçüközyiğit, “Dün akşam babamın cezaevinde olduğuna dair telefon aldım. Netleşmesi için bekledim biraz, artık duyurabilirim. Babam yaşıyor.” dedi.

NE OLMUŞTU? 

KHK’lı hukukçu ve eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten, 29 Aralık 2020 günü Ankara Maltepe’deki ofisinden çıktığından beri haber alınamıyordu. Babasından uzun bir süre haber alamayan Nursena Küçüközyiğit, DW Türkçe’ye açıklamalarda bulunmuştu. Babasının bulunmasıyla ilgili işlemleri hızlandırmak umuduyla Ankara’ya gittiğini, burada babasının apartman kaydı görüntülerine ulaştığını ve babasının kaybıyla ilgili olarak her geçen gün endişesinin arttığını söyleyen Küçüközyiğit şunları demişti:  “Babamın aracının son görüldüğü yerle ilgili üç farklı polisin, üç farklı ifadesi var.” 

Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kaybolmasıyla ilgili soruşturma dosyasına uzun bir süre savcı atanmamış olması ve atanan savcıların üç kez değiştirilmesi; Küçüközyiğit’in kaçırılmış, zorla kaybedilmiş olmasıyla ilgili kuşkuları artırmıştı. Ayrıca Hüseyin Galip Küçükzöyiğit için istenen GSM sinyal takip talebi de reddedilmişti. 

Kızı tarafından yapılan son açıklamaya göre yaklaşık dokuz aydır kayıp olan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in, 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle Ankara Sincan Cezaevi’nde olduğu açıklandı.

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top