Anasayfa » BASIN AÇIKLAMASI.!

BASIN AÇIKLAMASI.!

tarafından Editör
1424 görüntüleme

HDP genel başkanı sn Selahattin Demirtaş’ın muhterem annesine yönelik ağır hakaretler içeren videoyu, üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.!

Şüphesiz ki kişiler, bir siyasi parti veya sosyal grubu sevmeyebilir. Ancak bu, grubun mensuplarına veya yakınlarına hakaret aşağılama veya nefret söyleminde bulunma hakkını kişilere vermez.! Bu kişilerin pervasızca, milyonlarca üyesi ve seveni bulunan bir parti liderine sosyal medyadan bu şekilde alenen çirkin hakaretlerde bulunması, biraz da iktidar ve iktidara bağımlı hale gelen yargının bu tip suç faillerine karşı gösterdiği müsamahakar tavırdan kaynaklanmaktadır.

Devlet erkini kullananlar, Ay Md 2,5,10 gereği herkese eşit ve adil davranmak zorundadırlar. Yetkililere , Anayasal görevlerini hatırlatır, Dünya Kadınlar Günü’nde, bir siyasi partinin liderinin annesine yönelik ağır hakaretlerde bulunan bu kişiye karşı, umarım sn @abdulhamitgul ve yargı, Av Özlem Zengin aleyhindeki twitlere gösterdiği özeni gösterir.!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.! 09.03.2021

AVRUPA ADALET İNİSİYATİFİ

Related Articles

Yorum

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamını Oku