TBMM’de sabah namazına kalktığı sırada abdest alırken pijamalarıyla yaka paça dışarıya çıkarılan Ömer Faruk Gergerlioğlu yaşananları anlattı.

Justice TV YouTube kanalında Fatih Yılmaz ve Yargıtay Emekli Hakimi Kemal Karanfil’in moderatörlüğünde gerçekleşen yayınında konuşan Gergerlioğlu o sabah yaşananları şöyle anlattı.

‘İnsanı sabah namazı saatinde havlamaya çıkmışlar’

“İnsanı sabah namazı saatinde havlamaya çalışmışlar, pusu kurmuşlar. Ben tuvalete gittim. Çok gürültüler duyuldu. Arkadaşlarım da geldi. Biraz Tuvalette bekleyin önlemler almanız lazım dediler.”

“Ben ne yapayım’ dedim sonra, ‘Namazımdan vazgeçemem’ dedim. ‘Abdestimi alayım namazımı kılayım ondan sonra ne yapacaklarsa yapsınlar’ dedim. Abdest alma, onlarla konuşma filan derken namaza geçemedik.”

‘Namazı engellemelerini örtbas etmek için trol medyasını devreye soktular’

Namazı engellemelerini örtbas etmek için trol medyası büyük bir saldırı  hazırlığında…Yok 3 dakika geçti, 5 dakika geçti; 3 dakika 5 dakika meselesi değil ki bu. Beş vakit namazını kılan bir insanın sabah namazına kılmak için kalkması, abdestini alması ve namazının kılmasının engellenmesidir. Bu kadar basit olay. Benim pijamalı halimde bırakarak, elbiselerimi, ayakkabılarımı giymemi engellemeleri. Bu kadar açık bir hadise, insanlık dışı bir muamele var. Abdest alıp namaz kılmak isteyen insana kimse dokunmaz ama bunlar kesinlikle izin vermeyiz dedi.”

İşte o program;

Kaynak

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top