Milletvekilliği düşürülen insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bu anayasayı çiğneyen siyasi bir karar. Bu kararı tanımıyoruz. Ben sadece bir barış paylaşımı yaptım.” dedi.
HDP’nin Twitter hesabından yapılan canlı yayındaki ilk açıklamasında Gergerlioğlu, “Yaşamak direnmektir. Yaşasın halkların kardeşliği. İstedikleri kadar uyduruk cezalarla bizi ihraç etmeye çalışsınlar. Baştan sona hukuksuzlukla doluydu bu karar. Ben milletimin bağrındayım, milletimin kalbindeyim ve hiçbir yere gitmiyorum. Bu anayasa dışı bir karardır. Meclis’i terk etmiyorum.  Anamın ak sütü gibi helal oyla geldim. Boyun eğmeyeceğiz. Bunu herkes bilsin. Ben 90 bin Kocaelilinin oyunu alarak buraya geldim. Prosedür olarak benim vekilliğimi düşürdüklerini iddia ediyorlar. Milletin iradesi AYM kararının beklenmesidir. Bir örnek var: Berberoğlu… Berberoğlu döndü. Benim de döneceğim kesindir. Bütün bunları bile bile vekilliğimi düşürüyorlar. Bütün ihlalleri, çıplak aramayı, hukuksuzlukları yüzlerine vurdum ” ifadesini kullandı.

Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, “TBMM’yi terk etmiyoruz. AK Parti MHP Cumhur ittifakı vekilleri meclisten çıktı. Biz çözüm için buradayız, sorunların halledilmesi için meclisi terk etmiyoruz” dedi.

GENEL KURULU TERK ETMEDİLER
Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından TBMM Başkanvekili Celal Adan, “Sayın Gergerlioğlu lütfen dışarı çıkmanızı rica ediyorum” diyerek oturuma ara verdi. HDP’liler, Gergerlioğlu ile birlikte Genel Kurul’dan ayrılmayarak protestolarını sürdürüyor.
Kaynak

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top