Ömer Faruk Gergerlioğlu ,sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındı
Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu , tuttuğu Adalet Nöbeti’nin beşinci gününde TBMM çatısı altında gözaltına alındı. MHP’nin başında bulunan Devlet Bahçeli, dün yaptığı Twitter paylaşımlarında TBMM Başkanı’na Gergerlioğlu’nun eyleminin sonlandırılması yönünde çağrıda bulunmustu.
Retweetlediği haber sebebiyle vekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, bu sabah TBMM’de gözaltına alındı. Gergerlioğlu, sabah namazı için abdest almaya lavaboya gittiği sırada onlarca polis tarafından kuşatıldı. Abdestini alıp namazını kılmasına müsaade edilmeyen Gergerlioğlu’ndan geriye , giyinmesine bile müsaade edilmeyen kıyafetleri ile ayakkabıları kaldı. Adalet Nobeti’nin beşinci gününde gözaltına alınan Gergerlioğlu ,TBMM’den çıkarılarak sağlık kontrolüne götürüldü.
Gözaltı işlemi sırasında polis , Gergerlioğlu’nun etrafında etten duvar ördü. Gergerlioğlu’na destek veren HDP’lilerin müdahale etmesi ve görüntü almaları engellendi. HDP, resmi Twitter hesabından ‘HalkınVekiliGözaltında’ etiketiyle yaptığı paylaşımda Gergerlioğlu ‘nun Adalet Nöbeti’nde olduğu hatırlatılarak, “İktidar ve ortağı bu sevgiye, bu güvene tahammül edemedi. Talimatla, yalan tutanakla, oy uğruna yapılanları Türkiye halkları unutmaz.” denildi. Paylaşımda, Gergerlioğlu’nun gözaltına alınırken bile hakikatı dillendirerek, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük. 90’lardan bugüne maalesef hiçbir şey değişmedi.” dediği aktarıldı.
Ömer Faruk Gergerlioğlu ‘nun gözaltına alınmasından önce MHP’li Devlet Bahçeli’nin Twitter paylaşımları dikkat çekmişti. Paylaşımlarında, “TBMM’de yer yatağı serip sabahlamak ve bunu da nev-i şahsına münhasır bir eylem olarak takdim etmek yasadışıdır ve gayri meşrudur.” diyen Bahçeli şöyle devam etti: “TBMM’nin muhterem başkanını bu vesileyle göreve davet ediyorum. Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemahâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğdirir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin genel kurulda kabulüyle birlikte Gergerlioğlu’nun yer yatağıyla beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.”
Ömer Faruk Gergerlioğlu ‘nun TBMM çatısı altında gözaltına alınması Türkiye’den ve dünyadan birçok kesimin tepkisini çekti. Medya kuruluşları gelişmeyi ‘ flash ‘ başlığıyla duyururken, sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda gözaltı olayına tepki gösterildi.

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top